מסלולים

מרכז היל"ה מציע השלמת השכלה ל–12 שנות לימוד במסלול בגרות, תעודת 12 שנ"ל  של תכנית היל"ה, מסלול 10 שנות לימוד, מסלול לימוד "מיוחד" וקורסים מקצועיים שונים ("מיומנויות"). במרכז אווירה ביתית, חמה, מכילה ודואגת תוך התחשבות בצרכים האישיים של כל תלמיד ותלמידה.

מסלול 12 שנ"ל בגרות
במסלול לומדים את מקצועות החובה העיוניים: אנגלית, מתמטיקה, לשון, ספרות, אזרחות, היסטוריה, תנ"ך וכן מקצוע בחירה גאוגרפיה.
התלמידים הלומדים במסלול זה נחשבים תלמידים אקסטרניים, ועל כן לצורך הרשמה לבחינות יש לפתוח "תיק נבחן אקסטרני" בשלוחת הבחינות האקסטרניות של משרד החינוך. על מנת להשיג תעודת 12 שנ"ל על התלמיד/ה להיבחן לפחות ב – 10 יחידות לימוד לבגרות.

מסלול 12 שנ"ל – מיוחד להיל"ה
במסלול זה, תלמיד זכאי לתעודת 12 שנ"ל אם צבר 7 יחידות פנימיות (מבחנים  פנימיים של תכנית היל"ה) ו-3 יחידות בגרות. המבחנים הפנימיים הם ברמה של 60% מחומרהלימודים של היחידה הראשונה בכל מקצוע.

מסלול 10 שנות לימוד
מיועד לתלמידים שלא סיימו 10 שנות לימוד (כתה י'), או כאלה הזקוקים לחיזוק נוסף לפני הלימודים לקראת מבחני הבגרות.
לצורך קבלת תעודת 10 שנ"ל, על התלמיד/ה ללמוד ולהיבחן ב-3 מקצועות חובה: מארג שפה, אזרחות ומתמטיקה, וב- 4 מקצועות בחירה כגון: אנגלית, מורשת, מחשבים, חינוך פיננסי ועבודה אישית.
הבחינות הנן בחינות פנימיות הנערכות ע"י בוחנת מטעם תכנית היל"ה ומתבצעות במרכז היל"ה. התעודה בסיום המסלול היא תעודת 10 שנ"ל רשמית של משרד החינוך.

מסלול "מיומנויות": קורסים מקצועיים
מיועד לכל התלמידים בכל המסלולים האחרים, או לתלמידים הבוחרים בו כמסלול עצמאי ובלעדי. מטרת המסלול היא הכנה לעולם העבודה באמצעות חשיפה למקצוע מבוקש ומכבד.
התעודה המתקבלת בסופו של כל קורס היא תעודה של המוסד בו נרכשה ההשכלה, אך אינה נחשבת כ"סיווג מקצועי" של משרד העבודה.

מסלול להקניית מיומנויות למידה בסיסיות

מסלול זה מיועד לתלמידים שאינם משובצים במסלול 10 שנ"ל או במסלול בגרות.
מטרת המסלול היא להעניק לתלמידים כישורים בסיסיים כגון מיומנויות קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא או חשבון.     

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות